Systemy ozonowania

Po wielu latach dyskusji nad zaletami i wadami zastosowania ozonu w procesach uzdatniania wody, dzisiaj nikt już nie ma wątpliwości co do przydatności tej nadzwyczaj aktywnej formy tlenu, jako trudnego do zastąpienia utleniacza, a dyskusje skupiają się obecnie na stosowanych rozwiązaniach technicznych i technologicznych.


Kluczem do sukcesu jest tzw. technologia AT firmy OZONIA na którą składają się:

  • generatory ozonu oparte na wysokoodpornych dielektrykach ceramicznych
  • ich segmentacji z wielokrotnymi połączeniami
  • system bezpieczników gwarantujący maksymalną dyspozycyjność dzięki pojedynczemu zabezpieczeniu rur elektrodowych (stosowany również w amerykańskich rozwiązaniach - ABB)
  • niewielki wpływ temperatury wody chłodzącej na produkcję ozonu
  • oszczędność energii elektrycznej.

Ozon, jako jeden z najbardziej efektywnych czynników utleniających jest idealny do uzdatniania wody. Ozonowanie z powodzeniem stosowane jest do uzdatniania wody pitnej, przy produkcji wody mineralnej, do dezynfekcji wody w basenach kąpielowych, do oczyszczania ścieków, usuwania nieprzyjemnego zapachu.


SEEN Technologie oferuje swoim klientom generatory ozonu o dowolnej wielkości, od małych, kompaktowych urządzeń o wydajności do 10g O3/h, poprzez urządzenia o niewielkich wymiarach, ale stosunkowo wysokiej wydajności ( od 75-10000g O3/h ), do urządzeń wielkogabarytowych o dużej wydajności do 200kg O3/h.

Ozon w systemach uzdatniania wody